Walka z utratą wartości naszych oszczędności.

Aktualnie najistotniejszym problemem ekonomicznym z punktu widzenia przeciętnego obywatela jest wysoka inflacja i realnie ujemne stopy zwrotu na depozytach czy obligacjach. Odczyty za październik to 6.8%, a zbliżający się za kilka dni raport znacząco przekroczy 7%. W tej sytuacji problem jest realny i bardzo bolesny. Niezależnie od podwyżek stóp procentowych nie dogonią one poziomu inflacji. Z punktu widzenia gospodarczego takie podwyżki na siłę nie mają sensu. Jeśli nie poszukamy alternatyw godzimy się na utratę wartości naszego majątku, jest to ukryty podatek. Jak wygrać z inflacją?

Po dwóch bardzo udanych seriach poradników na temat kredytów oraz podatkowych optymalizacji pora na rozłożenie na czynniki pierwsze wszelakich typów inwestycji oraz oszczędności. Temat jest bardzo obszerny, ważne jest nasze doświadczenie, cel inwestycji oraz jej horyzont czy osobiste preferencje. Dobieramy różne strategie w zależności od tego czy kapitał jest już zgromadzony, czy dopiero będziemy gromadzić nadwyżki. Kwestia zysków to nie tylko wzrost ceny danego aktywa, ale także możliwe optymalizację podatków, kosztów czy sposobu zarządzania. Podzielę się z wami swoją wiedzą, materiałami oraz praktycznym doświadczeniem które udało mi się zgromadzić. Skupimy się zarówno na kwestiach praktycznych inwestycji, dostępu do najlepszych rozwiązań oraz analizie sytuacji gospodarczej, zdefiniowaniu szans i zagrożeń w obecnych realiach.

Na grafice widzimy przykładowy model dywersyfikacji środków. W kolejnych wpisach skupimy się na analizie następujących rozwiązań:

– inwestycje kapitałowe. Rynek funduszy otwartych/zamkniętych. Dostęp do opcji zagranicznych oraz rozwiązań które niwelują opłaty manipulacyjne.
– otwarta platforma inwestycyjna naszego autorstwa. Została otwarta w styczniu i na ten moment zgromadziła ponad 200 mln zł. Daję dostęp do intuicyjnego zarządzania swoim kapitałem, kalkulacji kosztów, rekomenduje strategie oraz rozwiązania. Nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla inwestorów
– optymalizacje podatkowe dla firm oraz osób fizycznych związane z inwestowaniem kapitału
– lokowanie kapitału w grunty inwestycyjne
– rynek nieruchomości oraz alternatywne lokowanie środków w postaci udziałów inwestycyjnych zabezpieczonych notarialnie
– inwestycje celowe o charakterze długoterminowym- emerytura, wykorzystanie 500+ na przyszłość dzieci czy wcześniejsza spłata kredytu. Także rozwiązania gwarantowane
– inwestycje alternatywne- kryptowaluty, metale szlachetne i wiele więcej

Będę wdzięczny za zasięgi które zależą od was. Pod poprzednimi wpisami kilkukrotnie udało się uzyskać około 500 plusów co jak na poważną tematykę jest świetnym wynikiem. Do następnych publikacji jak zawsze zawołam osoby które zapulsują pierwszy komentarz.

Jeśli chodzi o indywidualne konsultacje chętnie omówię z wami każdy temat bez dodatkowych kosztów. Po więcej informacji zapraszam na moją stronę:
https://finansedlaswiadomych.pl/inwestycje/

pokaż spoiler #oszczedzanie #oszczednosci #pieniadze #inwestycje #gielda #polska #inflacja #gospodarka #ekonomia #finanse #banki #kredythipoteczny #nieruchomosci #nowylad #podatki