Cały dzień zastanawiałem się wczoraj co zrobić z pieniędzmi wpłaconymi końcem roku na IKZE, pierwotnie miałem przyjąć strategię kup i zapomnij na PZU, zbierać dywidendy i dokupywać. Tylko, że jeśli ostatnia dywidenda była w okolicach 10% (ale to przypominam z 2 ostatnich lat, bo za 2019 nie było jej wcale) to nawet, gdyby w tym roku przy rekordowych przychodach (największe od 6 lat) wypłacili po raz kolejny 10% to wciąż są okolice prognozowanej inflacji na 2022 xDdd)

Następnie pomyślałem – skoro NBP podnosi stopy i zaciska pętle kredyto i leasingobiorcom, PiS wprowadza Nowy Wał to będzie masa upadłości a więc spółki skupujące wierzytelności będą miały żniwa. Plan doskonały tylko, że spojrzałem na wykresy a tu KRUK podrożał w ciągu roku 130%. Powiem szczerze nie spodziewałem się, że w kaczystowskim reżimie jest już tak źle i KRUKI i inne BESTY mają żniwa już od dłuższego czasu.

Ostatnie co mi przyszło na myśl. To skoro toniemy, może lepiej wybić sobie z głowy jakiekolwiek polskie akcje. Tylko co tu kupować jak ameryczka jak zwykle szczyty szczytów.

I wtenczas wpadłem na pomysł najwspanialszy…

pokaż spoiler ETF na srebro z fizyczną alokacją – Sprott PSLV

Notowany w USD czyli od razu zabezpieczenie przed dewaluacją PLN
A srebro to w sumie taki hedge przeciwko inflacji USD
Czyli zabezpieczenie podwójne xD

Proszę spojrzeć na wykres, srebro właśnie się wybiło z dłuższej korekty i konsolidacji prawie 10 letniej.
Teraz trochę koryguje po pierwszej fali wzrostów czyli jest moment idealny żeby wejść.
W dłuższej perspektywie 2-3 letniej, myślę że okolice 50$ są bardzo realne.

Także ten. Ja dzisiaj ładuję po same kulen PSLV i Państwu radzę to samo (nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów ustawy)
P.S. mam zamiar wykorzystać limit IKZE na 2022 już w przyszłym miesiącu i znowu dokupić PSLV.
P.S2 inb4 fizyczne srebro przechowuję już od kilku lat, ten wpis dotyczy IKZE – czyt. wykorzystaniu limitu wpłat i zwrotu 1 798,58 cbl podatku w rozliczeniu rocznym.
P.S3 za rok wołam plusujących ten wpis i zobaczymy jak na tym wyszedłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gielda #srebro #silversqueeze #ikze